Покрівельні матеріали

Покрівельні матеріали в Києві

Під час вибору покрівельних матеріалів слід враховувати такі чинники: Кліматичні умови; Архітектурні характеристики будівлі; Фінансові можливості.

Однак не все здається таким простим. Нині виробники надають досить багато варіантів покрівельних матеріалів, кожен з яких має свої особливості, переваги, недоліки. Тому особливу увагу слід приділити вибору.

Як купити покрівельні матеріали?

Вибір покрівельного матеріалу індивідуальний. Тут варто відштовхуватися від ціни і властивостей матеріалу. Не варто забувати про співвідношення ціни та якості, адже, як відомо, скупий платить двічі.

Обираючи покрівельний матеріал, також варто замислюватися про те, що цей вибір робиться на довгі роки і в цьому разі краще доплатити за якість матеріалу, але насолоджуватися виконаною роботою десятиліття.

Металочерепиця

Основа даного виду покрівельного матеріалу металева оцинкована пластина для захисту, штампування. Рекомендується використовувати на покрівлі металочерепиці з кутом нахилу не менше 14 Якщо кут нахилу невеликий, малюнок буде непомітним. До переваг металочерепиці можна віднести: Правильні монтажні роботи можуть гарантувати, що металочерепиця прослужить понад 50 років. Будинки з таким дахом відомі цілісністю свого зовнішнього вигляду; Металочерепиця відрізняється легкою вагою (важить близько 4-5 кг на квадратний метр); Монтажні роботи не викличуть жодних проблем.

Основними недоліками металевої цегли вважаються: Під час дощу, граду рівень шуму збільшується; Під час термічної деформації вона може видавати особливий звук: під час нагрівання (вранці) або під час охолодження (ввечері); Під час встановлення складної форми вирізняється великою кількістю утворення сміття; Необхідно встановити громовідвід; У процесі встановлення, оскільки для правильного оснащення корпусу необхідно точно розрахувати крок форми хвилі, можуть виникнути інші труднощі.

Композитна черепиця

Композитна черепиця це високоякісна черепиця. Подібність можна пояснити тим, що на зовнішній бік шару черепиці наносять крихту натурального каменю і потім обробляють акриловою глазур’ю; зрозуміло, що після такого додаткового оброблення зникне властивий черепиці шум. Перевагами даного матеріалу є: Висока звукоізоляція; Мало сміття в процесі встановлення; Довгий термін експлуатації; Легкий монтаж; Різноманітність кольорів.

Недолік композитної черепиці в тому, що вона дорожча за металочерепицю. Зазвичай це вирішальний фактор при виборі покрівельних матеріалів.

Гнучка бітумна черепиця

Головна характеристика якісного покрівельного матеріалу бітумної черепиці – її гнучкість. Ці вироби вважаються найбільш популярними серед споживачів після металочерепиці. Бітумні черепиці можна замінити покрівельними матеріалами, які поступаються за якістю, дизайном. Гнучкість виробу дає змогу щільно закрити дах будь-якої конфігурації. Покрівлі з бітуму слід купувати, бо вони не залишають на даху щілин, нерівностей. Водночас мінімальні витрати на покрівельний матеріал допоможуть вам заощадити свої фінанси.

Керамічна черепиця

Планування дахів заміських будинків вимагає унікальності за функціональністю, міцністю, а також естетичною привабливістю. Їхні декоративні якості настільки високі, що найдешевші покрівельні матеріали мають тенденцію хоча б частково імітувати їх. При цьому керамічна плитка, як і раніше, залишається найдорожчим матеріалом.

Протягом століть принцип виготовлення керамічної черепиці практично не змінювався: він заснований на термічній обробці пресованих глиняних заготовок. Зменшення внутрішньої пористості (підвищення морозостійкості) досягається випалюванням за температури 1080-1300 °С залежно від типу сировини.

Зазвичай перед випалюванням на поверхню заготовки наносять ґрунтовку або глазур для поліпшення водонепроникності. Ця технологія доводить, що покрівельний матеріал екологічно чистий, виключає наявність у складі шкідливих речовин.

Профнастил

Це функціональний матеріал, який можна широко використовувати для настилів, оздоблення фасадів, парканів, покрівельних покриттів. Його можна використовувати як на етапі будівництва, так, під час ремонту або реконструкції будівель, споруд.

Застосовується як надійний руберойд для покриття заміських будинків. Цей матеріал популярний завдяки вдалому поєднанню характеристик, декоративності та ефективності. Основними перевагами вибору профнастилу в якості руберойду є:

 • Доступна вартість;
 • Легкий, зручний для перенесення;
 • Швидке встановлення;
 • Довговічність;
 • Міцність, здатність витримувати великі снігові навантаження;
 • Водонепроникність;
 • Хороша корозійна стійкість;
 • Він має гарне кріплення, може протистояти погодним умовам, вітровим навантаженням;
 • Стійкий до сонячного світла, не вигорає, не змінює колір;
 • Різноманітність кольорів дає змогу підібрати варіанти практично для будь-якого стилю будівництва.

Матеріал сумісний з будь-якими будівельними матеріалами. Будівництво будинків із цегли, дерева, бетону, модульних конструкцій може гармонійно поєднуватися з покрівлею з профнастилу. У цьому процесі покрівельний матеріал не потребує особливого догляду, що є ще однією перевагою його використання.

Софіт покрівельний

У різних типах дахів утворюються ділянки, в яких площина покрівлі з’єднується з вертикальною поверхнею перегородки, стіни (дах, світловий люк, стіна). У цих місцях дощова, тала вода потрапляють у забруднення під покрівлею, спричиняють пошкодження елементів даху, деформацію, ослаблення конструкції даху.

Ціна на покрівельні матеріали низька

Фактично, софіт покрівельний являє собою панель із високоякісного оцинкованого (гарячеоцинкованого) сталевого листа, передня частина якого покрита полімерним покриттям. Як покриття можна використовувати пластизол, поліестер або пурал. Також є точкові софіти, покриті фарбою. У цьому разі використовується порошкове забарвлення. Ця технологія покращує якісні характеристики покрівельного матеріалу = продовжує термін його служби.

Основними перевагами цього матеріалу є:

 • металевий софіт має тривалий термін служби;
 • він може протистояти негативним зовнішнім факторам;
 • ще однією перевагою цього матеріалу є те, що він підвищує пожежну безпеку порівняно з іншими аналогічними матеріалами, що використовуються для заповнення виступів покрівлі;
 • покрівля з металевою поверхнею має красивіший вигляд;
 • надійно захищає покрівлю від проникнення води, корозії;
 • використання металевої основи збільшує термін служби конструкції даху;
 • за потреби їх можна використовувати не тільки для оздоблення зовнішньої, а й внутрішньої поверхні;
 • металевий софіт стійкий до грибків, цвілі, не схильний до корозії;
 • простий у використанні, догляді: достатньо очистити поверхню чистою водою;
 • використання металевих виступів забезпечує хорошу вентиляцію даху.